Wesele musi być huczne – czyli organizacja imprezy

Wesele jak ze snu

Planujesz ślub? Bardzo dobrze. To doskonałe ukoronowanie miłości. Jednak mimo, że nowożeńcy są głównymi bohaterami wydarzenia bardzo ważni są goście. Bo cóż to za ślub bez zaproszonej rodziny, przyjaciół i znajomych? Wesele musi być huczne.

Określ liczbę gości

Przede wszystkim na początek trzeba mniej więcej określić liczbę gości. Pozwoli nam to na znalezienie odpowiedniej sali. Za mała nie może być, bo wielogodzinna ciasnota na pewno spowoduje niezadowolenie. Za duża sala bankietowa też odpada, bo nadmierna przestrzeń sprawi, że będziemy się czuć przytłoczeni pustką. Jeśli znalazłeś coś ciekawego w internecie nie opieraj się tylko na zdjęciach. Koniecznie zobacz salę na własne oczy. Zdjęcia często są nieźle retuszowane i robione pod takimi kątami, aby wydawały się większe. Warto zwrócić też uwagę na toaletę dla biesiadników. Jeśli lokal udostępnia swoje inne pomieszczenia dla obcych gości to nie powinniście mieć z nim zbyt częstego kontaktu. Wiadomo – po alkoholu nie wszyscy tryskają dobrym humorem, wiele osób jest agresywnych. Po co Ci problemy?

Klimatyzacja i ogrzewanie

Zapytaj właściciela lokalu o klimatyzację i ogrzewanie. Jeśli organizujesz wesele w lecie musicie przez wiele godzin czuć się komfortowo. Pamiętaj, że będzie sporo alkoholu i tańców. Zimą natomiast ogrzewanie nie może być zbyt intensywne i powinno mieć możliwość regulacji.

Menu. Bardzo, bardzo ważna sprawa. Po zapoznaniu się z propozycjami restauratora zasięgnij opinii osób, które już korzystały z jego usług. Staraj się dobierać dania różnorodne. Weź pod uwagę gusta dorosłych i dzieci. Na przykład wujek Michał chętnie zje golonkę, ale mała Kasia już nie. Tak więc niech będzie golonka, ale i frytki z kotlecikami drobiowymi. Nie żałuj na napoje. Oprócz soków i napojów gazowanych warto postawić na stole wodę mineralną z cytryną. Wiele osób, które przeżyły porządnego kaca dobrze wie, że większość problemów po alkoholu wynika z niewłaściwego zapijania. Dlaczego? Bo alkohol odwadnia organizm, a dostarczając mu tylko słodkich napojów potęgujemy jeszcze objawy odwodnienia. Pita podczas biesiady woda potrafi czyni cuda i mocno zniwelować późniejsze kłopoty zdrowotne. Nieodzowna podczas suto zakrapianych imprez jest również tak zwana zimna płyta. Po kielichu dobrze przekąsić kawałek kiełbaski, grzybka, rybkę, czy ogórka. Nie zapomnij o miłośnikach piwa. Nie wszyscy lubią wódkę! Wśród gości z pewnością trafią Ci się również smakosze wina. Zadbaj o różne jego rodzaje – od białego do deseru po czerwone, kiedy na stole wyląduje mięso.

Dobry Dj i Wodzirej

Bez dobrej muzyki będzie klapa. Możesz zamówić zespół muzyczny albo dj na wesele. Ten drugi wyjdzie z pewnością dużo taniej. Powinieneś zapoznać się Ty z repertuarem muzycznym i zapoznać z nim część zaproszonych gości. Warto wziąć pod uwagę ich sugestie. Przecież przy tej muzyce będziecie się bawić nawet dwa dni. Dowiedz się, czy zespół oprócz starych szlagierów potrafi zagrać aktualne hity, a dj ma bogatą playlistę. Twoi goście zapewne będą chcieli zamawiać konkretne piosenki z dedykacjami. Muzycy muszą być naprawdę profesjonalnie przygotowani na ich życzenia. Nasz ośrodek współpracuje z profesjonalistami którzy mogą zapewnić zabawę na wysokim poziomie. Dj i wodzirej który rozrusza każda imprezę.

Zapytaj grających, jakim układem piosenek będą zabawiać gości. Nie ma nic gorszego, kiedy leci jedna piosenka disco polo, a tuż po niej pop. Rodzaje muzyki powinny być grane blokami. Kilka piosenek disco polo, a dopiero potem kilka piosenek innego rodzaju. Nie ma wesela bez konkursów. Dowiedz się, jakie konkursy dj lub zespół mają zamiar przeprowadzić. Wiele pewnie będziesz znać z innych imprez, ale to nie znaczy, że trzeba z nich zrezygnować. Jeśli są fajne – bawcie się do białego rana!