Dj na wesele – lepszy niż zespół weselny?

Dj na wesele – gwarancja udanej zabawy

Gwarantem udanej zabawy weselnej jest wybór odpowiedniej muzyki. Kilkanaście lat temu wybór był dość prosty. Zatrudniało się specjalną orkiestrę weselną. Dzisiaj wybór jest zdecydowanie większy. Możemy zdecydować się na profesjonalny zespół weselny bądź DJ-a. Musimy jednak pamiętać, że na naszym weselu będą nie tylko i wyłącznie osoby młode. Bawić się będą również osoby starsze, którym nie zawsze pasuje nowoczesna muzyka. Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc pójście na kompromis i wybór takiej oprawy muzycznej, która przypadnie do gustu zarówno osobom młodym jak i starszym. Dj na wesele to najlepszy wybór?

DJ może więcej

Najlepiej więc wybrać zespól weselny, który oferuje również muzykę puszczaną przez DJ-a. Należy również pamiętać, że DJ-e tak jak zespoły weselne dzielą się na amatorów i profesjonalistów. Jak odróżni amatora od profesjonalisty? Przede wszystkim na podstawie sprzętu jakim dysponuje. Dobry DJ na wesele posiada wysokiej klasy sprzęt muzyczny. DJ i wodzirej to też często jedna i ta sama osoba. Dobrze jest więc poprosić DJ-a o próbki swoich nagrań. Chodzi o ty by sprawdzić, czy zabawa prowadzona przez niego jest w dobrym guście. Ponadto profesjonalny DJ powinien podesłać proponowaną listę muzycznych przebojów. Najlepiej listę muzycznych przebojów ustalić samodzielnie. Jeśli mamy z tym problem możemy sugerować się listą przebojów weselnych na odpowiednich stronach internetowych.

Popytaj znajomych

Warto też zapoznać się z opiniami innych, młodych małżonków, którzy wesele mają za sobą. Oni wiedzą doskonale przy jakich przebojach goście weselni bawią się najlepiej. Tradycyjne polskie wesela odchodzą do przeszłości. Dotyczy to między innymi oprawy muzycznej. Niegdyś na polskich weselach królowało głownie disco-polo. Dzisiaj polskie wesela przypominają coraz częściej te rodem z filmów amerykańskich. Coraz częściej zabawy weselne organizowane są z motywem przewodnim. Może to być na przykład epoka- lata 60-te czy 70-te. Wtedy wybór muzyki weselnej jest zdecydowanie prostszy. Jedno jest pewne muzyka weselna powinna porywać do tańca i dobrej zabawy.

DJ i wodzirej

Być może w swoim bliskim otoczeniu znasz osobę, która mogłaby polecić dobrego DJ-a na wesele. Muzyk z polecenia jest najlepszą opcją, zwłaszcza gdy próbkę jego pracy możesz obejrzeć na filmie. Wesele powinno przypaść do gustu głównie parze młodej. Nie ma więc sensu zmuszać się na siłę na muzykę disco-polo jeśli kompletnie za nią nie przepadamy. Z całą pewnością lepiej zdecydować się na profesjonalnego DJ-a niż średniej jakości zespół muzyczny. Pamiętajmy, że dobra muzyka jest gwarantem udanej zabawy weselnej. Warto też sprawdzić czy DJ spełni się w rola wodzireja. Niezbyt smaczne i eleganckie żarty mogą zepsuć całą zabawę. Zawsze też przed podpisaniem umowy z DJ-em weselnym dobrze jest spotkać się twarzą w twarz. Gdy przypadnie nam do gustu to jesteśmy na dobrej drodze do zatrudnienia profesjonalisty na naszym weselu. Koronnym argumentem na rzecz DJ jest cena.

W Olsztynie najlepiej wybrać…

Zatrudnienie najpopularniejszego zespołu muzycznego nawet w tak małych ośrodkach miejskich jak Olsztyn może nas sporo kosztować. Dobrym wyborem będzie więc znalezienie DJ-a, zwłaszcza gdy ogranicza nas budżet. Należy też dodać, że zespół muzyczny na wesele nie poradzi sobie z wybitnymi zagranicznymi piosenkami takimi jak na przykład Stairway to Heaven. Zdecydowanie lepiej muzyka zabrzmi na płycie CD puszczanej przez DJ-a. Co do kosztów, to za wynajęcie dobrego DJ-a na wesele zapłacimy co najmniej 1500 zł. Średnio jednak dobry DJ kosztuje około 2 do 3 tys. zł. Należy też pamiętać o tym by DJ-a wynająć odpowiednio wcześniej.